Lokalita

Popis projektu

Návrh nového objektu s apartmány u Jezerního potoka je situován na okraji Železné Rudy. Velikost novostavby objektu pojímá jedno částečně podzemní podlaží, jedno nadzemní podlaží a podkroví s galerií. Objekt je navržen do tvaru „L“ s max. půdorysnými rozměry v 1S 36,7 m x 25,7 m a v 1NP a podkroví 36,7 m x 13,7 m. Rozměry v 1NP a podkroví jsou 36,7 m x 13,7 m. V 1NP je objekt uskočen a tím nad suterénem vznikne zelená střecha, která je situována z jižní strany objektu. Zelená střecha bude využita jako terasy pro apartmány v 1NP.
  

 

Popis lokality 

Bydlete jen krok od lesů, louk, potoků a jezer a přitom s veškerými službami na dosah ruky. Žijete v přírodě, ale nemusíte se vzdát pohodlí a výhod města. Užijte si okolní zimní areály na lyže a běžky, cyklostezky, rozhledny, jezera i golf. Objevujte restaurace, wellness, muzea i zábavu v pohodlné dojezdové vzdálenosti od Prahy i Plzně nebo Budějovic. Železná Ruda je malé město v okrese Klatovy v Plzeňském kraji, ležící na česko-německé hranici. Žije zde přibližně 1 600 obyvatel. Město se nachází na hranici Národního parku Šumava a je to jedno z šumavských sportovních a turistických středisek cestovního ruchu.

Nachází se v těsném sousedství (přibližně 2,5 km) , 80 km od krajského města Plzeň, 38 km od okresního města Klatovy, 25 km od města Nýrsko a 31 km od města Sušice. Svoje jméno Železná Ruda získala díky těžbě stejnojmenné suroviny v první polovině 16. století, díky které také byla založena na mnohem starší cestě přes Šumavu z Čech do Bavorska. V 17. století se ovšem průmysl města přeorientoval na sklářství. Německý název města pochází ze středověkého statutu obce, která byla městysem a měla tzv. právo trhu, proto tedy Markt v názvu.

 

Sport a zábava

Železnorudsko je v současnosti významným střediskem turistického ruchu. Díky své velmi výhodné poloze nedaleko hranic s Německem představuje skvělé místo pro poznávání Šumavy a Bavorského lesa. Množství turistických a cykloturistických tras, upravených běžeckých stop a bezprostřední dostupnost kvalitních lyžařských areálů dělají z města a okolí  ráj pro sportovce.

Zdejší podnikání je značně závislé na cestovním ruchu, protože Železná Ruda je největším lyžařským střediskem Šumavy a Plzeňského kraje a také dobrý výchozí bod pro mnoho výletů. V zimě do Železné Rudy jezdí velké množství turistů, především díky výborným sněhovým podmínkám. Proto je   zde na počet obyvatel nebývalé množství hotelů, penzionů, restauračních zařízení, kasín, nočních a jiných zábavních podniků.